Matematické inženýrství
Petra Kosová
Umíš si vše dobře spočítat a matematika je středobodem tvého života? Zajímá tě, jaké má využití? Pak jsi na správném místě, protože v rámci Matematického inženýrství tě naučíme, jak své znalosti využít v informatice a v technických oborech. Projdeš si předměty zaměřenými třeba na programování, konstruování nebo materiálové inženýrství.
Co tě čeká během studia?
Studium trvá tři roky a je rozděleno do šesti semestrů. V prvním ročníku se můžeš těšit např. na předměty: matematická analýza, lineární algebra, obecná algebra, základy programování, konstruktivní a počítačová geometrie, počítačová grafika a programovací techniky.
Zajímá tě přesná skladba předmětů v jednotlivých semestrech a ročnících? Detailní přehled najdeš zde.
Libovolné předměty Matematického inženýrství můžeš studovat v angličtině!
Uvažuješ o studiu v zahraničí?
Během třetího ročníku budeš mít příležitost vycestovat do zahraničí. Ústav matematiky FSI VUT v Brně, který garantuje toto studium, má uzavřenu bilaterální smlouvu v rámci programu ERASMUS+ s univerzitami v Norsku, Itálii, Švédsku, Německu, Rakousku, Francii, Estonsku...
Co tě čeká po ukončení studia?
Díky znalostem matematiky i informatiky o tebe bude zájem nejen ve výrobních podnicích na místech v různých realizačních týmech, v managementu na úrovni nižšího stupně řízení, ve vývoji a kontrole atd., ale také v nevýrobní sféře, např. v oblasti služeb (softwarové firmy apod.) či obchodu.
ANEBO můžeš pokračovat ve studiu na magisterském stupni. Jako inženýr se uplatníš na řídicích pozicích ve výzkumných a vývojových týmech nejrůznějších profesí (strojírenství, elektrotechnika, elektronika, letecký průmysl, apod.) a v softwarových firmách. Obrovskou výhodou bude dobrá orientace v nejmodernějších výpočetních technologiích a dokonalé analytické myšlení, které během studia získáš.
Matematické modely, se kterými se u nás seznámíš, je možné aplikovat v řadě dalších odvětví, například v biologii, lékařství, chemickém průmyslu, apod. Vzhledem k rozsáhlému matematickému vzdělání budeš však mít možnost proniknout i do netechnických oborů jako je například ekonomika, finance, atd.
Máš zájem studovat Matematické inženýrství? Pak si podej E-přihlášku:
Podat přihláškuTab 1 - B-MAI
- Od 1. ledna 2021 do 31. března 2021 si podej e-prihlasku.
- Nezapomeň včas uhradit poplatek! (Veškeré podklady k platbě zjistíš v e-prihlasce.)
- Připrav se na přijímačky! Přijímací zkouška je písemná z matematiky a fyziky. Rozsah odpovídá učivu střední školy. Máš možnost přihlásit se do přípravných kurzů, které pořádáme.
- Přijímačky se budou konat 15. až 18. června 2021. Nejméně jeden měsíc před termínem od nás obdržíš pozvánku. (Případnou omluvu nepřítomnosti je třeba podat písemně na studijní oddělení FSI VUT v Brně. Omluvený uchazeč může zkoušku vykonat v náhradním termínu 23. června 2021.
Tab 2 - B-MAI
Ano, pokud splňuješ alespoň jednu z následujících podmínek:
- V roce 2021 studuješ v posledním ročníku střední školy a přitom dosáhneš studijního průměru do 1,8. (Studijní průměr se vypočítá jako aritmetický průměr z aritmetických průměrů známek na závěrečných vysvědčeních 1., 2. a 3. ročníku a na pololetním vysvědčení 4. ročníku střední školy.)
- U maturity v roce 2021 dosáhneš v matematice nebo fyzice klasifikace výborně nebo chvalitebně.
- V Národní srovnávací zkoušce z matematiky v roce 2021 se umístíš mezi 50 % nejlepších.
- V roce 2021 uspěješ ve výběrové zkoušce ze středoškolské matematiky v rámci nepovinných zkoušek profilové části maturitní zkoušky (nazývané Matematika+).
- Dosáhneš alespoň 50 % bodů v závěrečném testu konaném v roce 2021 v rámci přípravného kurzu matematiky nebo v rámci přípravného kurzu fyziky na FSI.
- Patříš mezi nejlepší týmy, které se účastnily soutěží pořádaných fakultou (Internetová matematická olympiáda, Roboti@fsi).
- Jsou i další možnosti. Přesné znění podmínek najdeš na www.fme.vutbr.cz.
Máš další dotazy?
- Pošli dotaz na studijní oddělení: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
- Pošli zprávu přes facebook